“Kendime av aradım” şeklinde bu kadar basit ve rahatça ifade veren katilleri, tecavüzcüleri, toplumun pisliklerini daha ortalarda serbest gezmesine izin vermeye devam mı edeceğiz? Kadınlarımız, çocuklarımız tecavüze, cinayetlere maruz kalmaya devam mı edecek?

Çalışırken arkada haberleri dinliyorum. Siyaset, gündem, spor, ekonomi… Tüm haberlerde, 100 haberden 50’den fazlası tecavüz, kadın cinayeti, kadına karşı şiddet… Bu pislikleri temizlemek için daha ne yapılacak?

Toplum çürüyor denirdi ya, artık tamamen çürüdü farkında mısınız? Her yerde şiddet, tecavüz, cinayet… Kokuşmuşluk her yerde, sokaklar güvensiz…

Eyyyy ülkeyi yönetenler! Tepişmek yerine, ne zaman aksiyon alacaksınız?

Ordu İl Emniyetini Ceren Özdemir olayının çözülmesindeki hızlı yaklaşımı için tebrik etmek gerek. Peki genel olarak Emniyet teşkilatı bu katil kaçıp ortalarda gezerken ne yaptı, diğer olaylar için ne yapıyor?

Tecavüz, cinayet, kadına şiddet suçlarını işleyenler yakalanıp mahkemelerde hemen yargılanıp, 24+ yıl ağır ceza ile yargılanmalı. Cezaları da gerçekten ağır olmalı! İnsanlar bu suçları işlemeyi düşünememeli bile! Ve herşeyden öte, yönetenler kutuplaştırıcı, kavgacı yaklaşımlarını bırakıp, daha seviyeli olmalı… Şiddet en tepeden başlıyor, her gün ekranlarda topluma “çok iyi rol model” oluyorlar!!!

Ailenin, bireylerin eğitilmesi, caydırıcı cezalar, toplumdaki huzur bu kargaşanın çözülebilmesi için gerekli olan konular. Lütfen artık buna dur diyelim! Kanun koyucular artık şapkalarını önüne, ellerini de taşın altına koyup gerekeni yapmalı…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.