Futbolda yeni sezon başladı ve 2 hafta geçti. Geçtiğimiz yıl Fenerbahçe için çok kötü geçmişti. Belki de çok kötü bile geçen sezonun yarattığı hayal kırıklığını anlatmaya yetmez. Bunun getirdiği yük tüm camia üzerinde, bilhassa yönetim üzerinde çok büyüktü. Ve bununla ilgili transfer sezonunun bitmesine çok kısa bir süre kala, yönetim de hala transferler ile ilgili uğraşıyor.

Aslını sorarsanız bence transferle ilgili çok yanlışlar yapıldı, yapılıyor Fenerbahçe’de… Bir kere, geçen sene gibi bir sezon geçirdikten sonra Mart-Nisan ayından bu yana transfer çalışmaları ve ön hazırlıkları yapılıyor olmalıydı. Ve kampa tüm hedef transferler yetiştirilmeli, transfer sezonunun ilk haftasında tüm transferler yapılıp bitirilmeliydi. Ama malum Türk futbol kulüplerinin içerisinde olduğu duruma bakınca bazı şeyler kolay olmuyor. Tabi kulübün mali durumu ve Financial Fair Play (FFP) mevzusu da fazlasıyla zorluyor. Umuyorum ki, transfer dönemi kapanmadan bir sol bek de alınır ve sorunlu bölge kalmaz.

Bunun dışında; Fenerbahçe ligin başlangıcında 2 galibiyet ile birlikte mücadele, arzulu oyun, sonuna kadar savaşma, takım olma görüntüsü ile ışık veriyor. İşte bunun için herşey çok güzel olacak diyorum.

Bu sene geçen seneki gibi olmayacak. Hem Fenerbahçe’nin sportif durumu itibariyle, hem de saha dışındaki mücadeleler açısından. Özellikle Galatasaray’ın geçen sene neler yaptığını, şampiyonluğu nasıl kazandığı tüm Türk futbol camiasının malumu. Kendileri dahi geçen seneki şampiyonluğu sindirme konusunda kararsız. Bu sene ne Türkiye Futbol Federasyonu, ne hakemler, ne de saha dışı diğer aktörler kafalarına göre hareket edemeyecekler.

Ve Fenerbahçe camiası… Futbolcusu, teknik ekibi, yönetimi ve taraftarıyla bir bütün olmuş durumda. Böyle zamanları iyi bilirim ve böyle zamanlarda Fenerbahçe mutlu sona ulaşır.

Fenerbahçe’liler, Şampiyon olacakları sezon şampiyon olacaklarını hissederler ve olurlar. Can Bartu

Eksikler yok mu? Elbette var. Ama düzeltilmeyecek şeyler değil!

Herşey çok güzel olacak!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.