‘İnandık Size’ kareografisi ile karşıladı takımını Fenerbahçe taraftarı. 2000 – 2001 sezonunda taraftarın dilinde şarkı olmuştu bu sözler: ‘İnandık size bu sene, Görmek isteri şampiyonluklar içinde, Şampiyon olunca tüm Türkiye, İnleyecek en büyük Kanarya diye!’… İşte son haftalara girilirken, taraftar coşkusunu ve takımına inancını bu şekilde gösterdi. Sahaya çıkan Fenerbahçe takımı, somut şekilde gördü taraftarının inancını…

Dün Kadıköy sokaklarındaydım. Arkadaşlarımla maç öncesinde oturduk, biraz içtik, biraz sohbet ettik, biraz tezahüratlara katıldık. Yıllar önce İslam Çupi şöyle diyordu: “Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz!” İşte bu sözlerin anlamını, ete – kemiğe bürünmesine bir kez daha şahit oldum. Maç öncesi Kadıköy sokakarı, kafeleri ve restoranlarının tadını çıkardım. Maç öncesinden başlayarak, maç sonuna kadar herkeste büyük bir inanmışlık vardı. Sokaklar cıvıl cıvıl, balkonlardan sarkan Fenerbahçe bayrakları, her köşebaşında kulaklarımıza çalınan marşlar… Öyle bir hava vardı ki Kadıköy’de, sanki takım şampiyon olmuş da, insanlar bunu kutluyordu.

İnanmak başarmanın yarısıdır! Bu sözü son zamanlarda çok kullanıyorum. Ama ligde son haftalara girilirken, taraftarını arkasına almış Fenerbahçe futbol takımı adım adım şampiyonluğa yürüyor. Artık 3 hafta var ve Fenerbahçe bu avantajını koruyacaktır diye düşünüyorum.

Türkiye gündeminde popülerlik ve Fenerbahçe’nin başarısı futbol ile ölçülüyor. Ama Fenerbahçe bir spor kulübü ve şu anda yarıştığı tüm branşlarda ya şampiyon oldu, ya şampiyonluk yarışını sürdürüyor yada uluslar arası çok önemli başarılar kazanmış durumda. Büyük bir başarı bu aslında. Ve Fenerbahçe taraftarının da futbol takımına bu denli inanmasını ve bu inancını göstermesinin bir nedeni de bu olsa gerek.

Fenerbahçe taraftarı takımına inanıyor… Çünkü Fenerbahçe bu sezon başarılıdır ve başarısını göstermiştir. Geçtiğimiz yıl yaşanan şampiyonluk yarışında son anda geride kalınmıştı. Ama geçen yıl son maçlarda yaşanan performans, şampiyonluk yarışında etkili olmuştu. Fakat bu sene Fenerbahçe, Aykut Kocaman yönetiminde özellikle ikinci yarıda gösterdiği performansla alkışı hak ediyor. Aykut Kocaman’ın takımı şampiyonluğu hak ediyor. Diğer taraftan şampiyonluk kazanmasıyla Aykut Kocaman daha da güçlenecek ve Fenerbahçe’nin geleceğini yaratmak için daha fazla imkana sahip olabilecektir. Aykut Kocaman bana göre Fenerbahçe’de, Barcelona’nın Johan Cruyff’u gibi olabilir. Aykut Kocaman’ın duruşu ve takıma verdikleri de ‘Fenerbahçe taraftarının inancını’ artıran nedenlerden biridir.

Son olarak Fenerbahçe taraftarına, futbol takımına, yönetime, teknik ekibe ve Aykut Kocaman’a, tüm unsurlarıyla Fenerbahçe camiasına teşekkür ediyorum. Bu güzel kenetlenme ve tüm camianın havası insana ayrıca güzel bir enerji veriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ve 3 hafta sonra şampiyonluğu doya doya kutlamak istiyorum. Ve demek istiyorum ki;

İNANDIK SİZE BU SENE,

GÖRMEK İSTERİZ ŞAMPİYONLUKLAR İÇİNDE,

ŞAMPİYON OLUNCA TÜM TÜRKİYE,

İNLEYECEK EN BÜYÜK KANARYA DİYE…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.