Yarın bu saatlerde artık havadaki heyecan seviyesi daha da artacak. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın bir araya geleceği bu maç öncesinde artık iki taraf da beklemede… Bir klişe vardır ya: “Taraflar maç saatini bekliyor” diye… Şimdi herkes maç saatini beklemeye başladı.

Günlerdir bu konuda bir şeyler söylemeyen, yorumda bulunmayan kalmadı. Kamuoyundaki genel kanı, Fenerbahçe’nin bu maçı alacağı yönünde. Fenerbahçe maç öncesinde favori görünüyor. Diğer taraftan da Galatasaraylılar bu sezonun yarattığı hayal kırıklığının bu maç ile telafi edilebileceğini düşünüyor. Bu durum maç öncesinde herkesi meşgul ederken, herkes olaya kendi açısından yaklaşıp, kendi takımının kazanacağını iddia ediyor. Eeee, tabi bu durum sporun doğasında var.

Bence zevkli bir maç olacak. Galatasaray’ın artık kaybedeceği bir şey yok. Fenerbahçe maçında alınabilecek bir galibiyet şu anki olumsuz havayı tamamen değiştirecektir. Diğer yanda Fenerbahçe şampiyonluk iddiası içerisinde mücadelesine devam etmek ve zirveyi bırakmama çabası içinde olacak. Bu durumun iki tarafın da açık futbol oynayacağı bol pozisyonlu bir maç izlememize yardım edeceğini düşünüyorum.

İlk yarıdaki Fenerbahçe maçı öncesinde göreve gelen Hagi, yine bir Fenerbahçe maçında itibarını korumaya, bu sene yıkılan hayalleri biraz olsun onarmaya çalışacak. Diğer tarafta da özellikle ikinci yarı yakalanan galibiyet serisi ile bir anda takımını şampiyonluk adayı haline getiren Aykut Kocaman. Belki de bu maç kadar çok düşünecekleri yada işlerinin bir o kadar kolay olabileceği bir maç var mıdır? Çünkü her ikisi de şimdi yönettikleri takımlarda kaç kez Fenerbahçe – Galatasaray maçı oynadı? Bu maçlarda yaşadıkları bir anılarını anlatmaları bile, oyuncuları bu maça hazırlamaya yetecektir. Belki de yapmaları gereken tek şey “Çıkın Oynayın!” demek olacaktır.

Tüm Türkiye bu maçı bekliyor. Bu maç kim ne derse desin, Türkiye’nin futbol bayramıdır. Bir Fenerbahçeli’nin ‘Yaşa Fenerbahçe’sindeki heyecanı, bir Galatasaraylı’nın ‘Re Re Re Ra Ra Ra Galatasaray Cim Bom Bom’undaki coşkusudur. Bu maç Türkiye’nin vücudundaki ‘futbol ruhu’dur.

* * *

Bu maç öncesinde, bu maçla ilgili yaşanan sıkıntı ile ilgili bir şeyi söylemeden geçemeyeceğim. Bilet alma rezaleti ve Biletix. Ben böyle bir eziyet, böyle bir rezalet, böyle bir sorumsuzluk görmedim. On yılı aşkın süredir birçok alandaki etkinliğin biletini satan bu firma ‘sağlayamadığı altyapı’ ile bu maçın biletlerini almaya çalışan kişiler için maç biletini almayı yine eziyet haline getirdi. Birçok kişi bilet alamadı, almaya çalışanlar bir tane bilet almak için dakikalarca web sayfası ile boğuştu. Sayfalar kitlendi, sistem hata verdi. vs. vs. Yıllardır bu konuda gerekli önlemleri almayan Biletix firması ve kulüp yönetimlerini göreve davet ediyorum. Bizi artık bu işkenceye mahkum etmeyin…

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.