Nedir bu Biletix’den çektiğimiz arkadaş? Yeter yahu… Buna yeter diyecek birini istiyoruz. Böyle bir rezalet olmaz. Bir sene değil, 3 sene değil… Yıllardır aynı problem devam ediyor. Her sene Fenerbahçe – Galatasaray maçlarında bir türlü (!) bilet alınamıyor, biletler hemen tükeniyor.

Hizmet bedeli diye bilet ücreti ile alınan 6 TL, ardından teslimat için yine alınan 5 TL daha… Fenerbahçe’nin her maçında, satışa çıkan yaklaşık 15.000 biletten alınan yaklaşık 150 bin TL hizmet bedeli… Ama karşılığında verilmeyen bir hizmet… Her sene büyük maçlarda aynı sıkıntı yaşanıyor ve yıllardır bu konuda hiçbir gelişim gösterilmiyor. Bu maç için 150 – 200 bin kişinin aynı anda talep göstereceği her defasında bilinmesine rağmen, “nasıl olsa birileri bu biletleri alacak ve biz paramızı kazanacağız!” mantığı ile hareket eden bu firmanın yarattığı mağduriyete artık dur denilmesi gerekiyor.

Geçen gün bu konuda Galatasaraylı bir arkadaşım ile konuşurken bana şöyle diyordu: “Ya arkadaş, siz Fenerbahçeliler de bu konuyu amma abartıyorsunuz; ben bilet alırken böyle birşey yaşamıyorum. Bizim maçlarımızda hiç sıkıntı yaşanmıyor!” Bunun üzerine ben de dedim ki; “Fenerbahçe büyük takım, fark bu!”  Bu şaka değil, gerçek olduğu için böyle oluyor. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’nın kapasitesi 52.000 kişi. Fenerbahçe’nin bu sene sattığı 36.000′den fazla kombinesi bulunuyor. Tüm maçlarda genel satışa ancak 15.000 – 16.000 bilet çıkartılabiliyor. Tabiki böylesi yoğun talebin olduğu maçlarda da, satışa çıkacak bu biletlere gelen talebin en iyi şekilde karşılanması gerekiyor. Ama maalesef Biletix firması bu talebe karşılık, aldığı hizmet ücretinin karşılığını vermemektedir.

“Kötü komşu, ev sahibi yaparmış!” hesabı, bu Biletix yüzünden her geçen sene Fenerbahçe’nin kombine sayısı artıyor. Biletix’in tek iyi yönü bu… Kötü yönü ise saymakla bitmiyor…

İşte aslında fazla söze gerek yok… Siz internette, web sayfasında yada gidip Biletix gişelerinde bilet almaya çalışırken, Biletix firmasının bir çalışanı yaptığı üç kağıtçılığı bir övünç kaynağı ve beraberinde haksız kazanç kaynağı olarak görüyor ve bunu öve öve internet sayfalarında anlatıyor… Daha ne diyelim ki?

Diğer kulüpleri, unsurları vs. yi bilmem! Ama şunu biliyorum ki, Fenerbahçe kendi spor karşılamalarına ait bilet satışların kendisi bir şekilde gerçekleştirebilir. Bunun organizasyonunu da en iyi şekilde yapılabileceğini düşünmekteyim. Biz Fenerbahçe’yi karşılıksız seviyoruz ve destekliyoruz. Ama bu sene yaşanan olaylarda kulübün her şekilde arkasında duran ve destekleyen Fenerbahçe taraftarına, bu şekilde eziyet edilmemeli…

Yıllardır çalışmayan, çatlayan – patlayan bir sistem ile bizlere her maçta bilet almayı bir işkence haline getiren Biletix’i artık istemiyoruz. Yaşananlar rezilliktir. Alınan servis ücretleri ne içindir? Bunun adı hizmet vermeden sadece Fenerbahçe sırtından para kazanmaktır! APTAL DEĞİLİZ!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.