Spor’a siyaset karışmasın!” İşte böyle demişti Sayın Spor Bakanı… Ve arkasından da hükümetten ve başbakandan bu yönde birçok açıklama gelmişti! Neler söylendi neler. Peki niye söylendi tüm bunlar? Çünkü, hükümeti en çok eleştiren tribünlerin önde gelen grupları oldu ve sonrasında da başta Beşiktaş ve Fenerbahçe‘nin taraftarları yüksek sesle eleştirdi hükümeti!

Gezi Parkında, yada başka yerlerde yapılan protestolar, eleştiriler hükümetin istediği gibi, büyük şehirler yada bu yerlerde bulunan insanlar dışında kimse tarafından duyulmadı, bilinmedi. Ama işin içerisine tribünler girerse, stadlarda yüksek sesle eleştirilirlerse bu iş kontrolün dışına çıkabilirdi. Tabiki çözüm kolaydı. “Spora siyaset karışmasın“, “Tribünlerde siyasi slogan atanlar gerekli cezayı alır“. Vay be, ne güzel iş… İleri demokrasi...

Peki… Tribünlerde siyasi slogan atılmasın, hükümet, başbakan, spor bakanı eleştirilmesin… Kabul… Peki diğer taraftan “Siyasete sporu alet edenler” yada “Sporun siyaset için kullanılması” ne olacak? O önemli değil… Zaten burası Türkiye, dün söylenenler de yarın unutulur! Onun için siyasetçiye, hele hele iktidar sahibine herşey serbest!

Yorumsuz!

Bunun yanında bir de Fenerbahçe’li olup da, Fenerbahçe’ye yaklaşımları söz konusu olan iki liderin yaklaşımına bakın!

İşlerine geldiği zaman eminiz Fenerbahçe taraftarından çok YAŞA FENERBAHÇE diye bağırırlar!

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.